91. ODDÍL VODNÍCH SKAUTŮ KOTVA PLZEŇ
Jsme vodácký oddíl s dlouholetou tradicí (od r.1945) a sídlíme v Doudlevcích těsně pod Doudleveckým mostem. V naší dřevěné klubovně se scházíme každý týden odpoledne na 2 hodiny. Za hezkého počasí jezdíme většinou trénovat na lodích pod jez. Když nám počasí nepřeje tak si hrajeme v klubovně a také se zdokonalujeme v základních skautských dovednostech, jako jsou morzeovka, uzle ...
O víkendech jezdíme tak 1-2 x měsíčně někam ven, ať již na vodu (Berounka, Ohře ...) nebo na chalupy a chaty (Hracholusky, Čestín). Když nemáme celý víkend, stačí nám jednodení výprava většinou do okolí Plzně (Radyně, Krkavec). Hledáme nové členy! Pokud máte syna, dceru, vnuka, vnučku, bratra, sestru, neteř, bratrance, sestřenici, spolužáka, kamaráda ... , dejte nám vědět. Poznají u nás dobré kamarády, zajezdí si na vodě, zahrají si zajímavé a zábavné hry a určitě se i něco naučí. Můžete nám psát nebo telefonovat 603 419 470 (p. Legát). Nebo se přijďte sami podívat, schůzky jsou každé úterý od 16 do 18 hodin.
 
Sídlíme v Říční ulici pod Doudleveckým jezem. GPS: 49°43'38.45” N 13°23'21.25” E
 
Dostat se k nám dá:
- z centra:
Trolejbusem 13 nebo 14, stačí nasednout třeba u Komorního divadla (zastávka Prokopova)a svézt se pět stanic k zastávce Doudlevce ETZ. Tam se přejde silnice a jde se směrem k řece po schodech dolů a doleva. Po 50 metrech jste u klubovny.
 
- ze Slovan:
Ze Slovan je pomalu nejlepší jít pěšky, jelikož zastávka trolejbusu i autobusu je od klubovny poměrně daleko. Pěšky se tedy sejde ze Slovan dolů k řece. Jestli jdete přes Doudlevecký most, tak hned za ním dolů a asi 100 metrů po proudu. Jestli jdete přes lávku tak naopak asi 200 metrů proti proudu směrem k mostu.
 
- z Bor:
Jestli jetede z Bor, pak tedy trolejbuseme č. 14 nebo autobusem č. 30. Vystoupíte na zastávce Průmyslová a jdete ulicí ve směru jízdy až za benzínovou pumpu. Tam přejdete přes hlavní silnici a jdete dolů k řece. Po schodech seběhnete dolů a dáte se doleva, po 50 metrech jste u klubovny.
 
Klubovna kde se scházíme: že jste ji ještě neviděli? Přijďte se do ní podívat a třeba se i svézt na vodě.
 
NAŠI SPONZOŘI A PŘISPĚVOVATELÉ

Akce, tábory, družiny, fotogalerie a další informace před rokem 2006 najdete na původních stránkách www.kotva.ic.cz nebo kotvaplzen.host.sk