Odemykání Úhlavy s countrybálem - 28.-29.3.2009

V sobotu ráno jsme se sešli v devět hodin u klubovny, připravili si potřebné věci a ve velmi dobrém čase jsme naložili lodě a mohli vyrazit do Přeštic. Tam už na nás čekali Káčata z Přeštic a Pražská Bohemka. Rozdělili jsme se po družinách (dvě kanoe a jeden kajak) a Kaštan přidělil každé posádce loď. Pak jsme si připravili věci na vodu, abychom se hned po nástupu mohli převléci do hydra. Na nástup jsme se oblékli do krojů a dozvěděli se, že budeme hrát hry ve vodě i na souši. Pak jsme si měli vybrat kolík, na kterém bylo číslo v pořadí naší družiny. Za necelých patnáct minut byl nástup u řeky.

Týmy na soutěže:
jméno:
K1
C2
C2
Kosatky
Klasik
Ilča
Bart
Rarášek
Davoš
Rejnoci
Kašpy
Kody
Ilič
Žabák
Karol
Žraloci
Rosnička
Kaštan
Mourek
Rybka
Včelka
K doplnění
Vlčice
Bětka
Bertík

První hra byla štafeta - měli jsme plout proti proudu asi 500 metrů, tam stála loď s Májklem, okolo který jsme se měli otočit, a nazpátek jsme jeli po proudu a předali štafetu další posádce z naší družiny. Další hra byl slalom, na vodě už měli připravený branky, povody a protivody a vypečenou schejbačku pod kterou se nevešel Žabák. Jela každá družina zvlášť, za neprojetou brankou brali 20 trestných vteřin z času a za dotknutí branky bylo pět trestných vteřin. Poslední hra na vodě se jmenovala Kolotoč, za minutu jsme se měli co nejvíckrát otočit okolo své osy, družiny jezdily postupně, abychom se tam navzájem nepletli. Pak už jsme vylezli z vody a převlékli se do suchého.
K obědu byly připraveny buřty a ani během závodu nikomu nemohlo kručet v břichu, protože v klubovně měli čaj a různé druhy buchet. Mezi tím než se všici najedli, se mohly hrát hry, které byly dokonce připravené i pro veřejnost.
Po buřtech byla další hra (na souši), měli jsme házečkou dohodit k lodi, která byla k nám přibližně pět metrů, v lodi seděl jeden člověk, který měl házečku chytit a karabinou přivázat k uchu lodi, zbytek družiny měl loď s háčkem přitáhnout za čáru, za co nejrychlejší čas. Dále jsme hrály hru, která nebyla moc příjemná pro naše naplněné žaludky po obědě. Z každé družiny vždy vyběhl jeden, otočil deset krát okolo kolíku a předal dál. Kolík byl krátkej, takže vždycky, když jsme se narovnali to s některými švihlo o zem, někteří zas udrželi balanc a doběhli bez rozbitých čenichů.
Pak jsme čekali na vyhodnocení, přitom jsme si házeli s frisbee a protože foukal vítr, tak letělo frisbee úplně někam jinam, tak jsme si moc nezahráli. Konečně bylo očekávané vyhlášení výsledků, od nás se nejlépe umístily Kosatky, které byly na druhým místě, a Rarášek obsadil titul nejlepšího vodáka.
Potom jsme naložili lodě a ostatní věci a přesunuli se do místní sokolovny, kde se konal country bál.
V tělocvičně jsme si zabrali místa na spaní a přesunuli se na večeři do vedlejšího salonku. Mohli jsme si vybrat, jestli chceme těstoviny nebo výborný guláš s chlebem. Když jsme uspokojili naše žaludky, převlékli jsme se do country. Pak už tam házel DJ samý písničky na tancování, hráli jsme také různé hry.
Nejdřív byla soutěž pro malý, ti byli rozděleni po pěti, stoupli si za sebe, první si sedl na židli a ti ostatní se chytli a měli co nejlépe předvést koně. Dál byla soutěž pouze pro dívky, které házely do krabice své klobouky. A aby nebyli kluci ošizený, byla připravená hra i pro ně, byli rozděleni po třech a měli co nejrychleji převálet kládu na druhou stranu salonku. Nakonec byla ještě promenáda dvojic, tam vyhráli Rarášek s Rybkou. V salonku se potom tancovalo a děti se přesunuly vedle do tělocvičny, kde se hrála jakási míčová hra.
Když přijeli Jana, Píďa a Raple, tancovali úterní jejich připravený country tanec, ten se jim povedl, a proto sklidil veliký potlesk.

Předtančení:
Píďa
Ilča
Rybka
Karol
Kody
Rarášek
Davoš
Ilič

Pak se většina přestěhovala do salonku a tancovalo se na 'Mašinku' a 'Holky z naší školky'. Později byla tombola, na kterou jsme dostali my přihlášení do soutěží dva lístky zdarma. V tombole byly výhry všeho druhu, od okurek a vajíček, časopisů, knížek až po Žabákovi klapky na uši. Po tombole se hrála hra s balonky, udělali jsme si dvojce, nafoukli balonky a ty jsme si měli udržet co nejdéle mezi hlavama, přitom jsme měli tancovat do hudby. Dál byla připravená hra s židličkama, každý pár tancoval okolo židlí, a když DJ vypnul hudbu, museli jsme si co nejrychleji sednout. Při rvačce o židle jsme s Rybou a Ilčou jednu židli rozbily. Pak byla hra zase s židlemi, měli jsme si sednout na židli a co nejrychleji se odstrkovat, abychom byly na druhý straně co nejdříve. Potom jsme zase tančili, pouštěli nám zase 'Mašinku', kterou vedl tentokrát Žabák, který s námi smekal zatáčky. Další hit byl 'Makarena', také se tančilo na 'Zuzanu', to jsme byli v kruhu a osm kroků na jednu stranu a dalších osm na druhou a pak jsme se proplétali, když jsme došli ke své polovině páru, točili jsme se dokola, a pak to šlo pořád dál a dál. Okolo půlnoci šli devadesátšest a mladší spát (Pidilidi byli zahnáni už před půl desátou), tak jsem tam zůstala jenom já s vedoucíma, zatančila jsem si s Mírou, a dokonce s Medvědem 'Medvědí tanec'.

 

Ráno nás probudila Lída, která nás vytáhla ze spacáků a udělala rozcvičku. Když jsme se všichni protáhli, šli si ty největší prasata vyčistit zuby a pomalu jsme začínali balit. Po chvilce byla snídaně, mohli jsme si vybrat, jestli chceme párek, rohlík se sýrem nebo vánočku. Když se všichni najedli a dobalili svoje věci, převlékli jsme se do věcí na vodu.

Posádky splutí:
Najáda
Kaštan
Jana
Méďolam
Medvěd
Vendy
kajak
Kašpy
kajak
Vlčice
Turismo I.
Žabák
Bertík
Bětka I
Testovačka
Píďa
Bart
Naděje
Kody
Rarášek
Trikorumka
Rybka
Ilič
Wochomůrka
Rosňa
Včelka
Fujtajbl
Ilča
Davoš
Turismo II.
Klasik
Karol
Bestyje
Mour
Mourek

Pak už jsme jenom naložili batohy a vyjeli do vesnice Čižice, kde jsme vyložili všechny lodě, rozdělili posádky a mohli vyrazit na první jarní plavbu. Hned ze začátku jsme se houpali na vlnách „Kamenného moře“, někdy jsme museli pořádně zabrat. Za chvíli jsme byli u prvního jezu, který sjížděli všichni, pod jezem jsme se na chvilku zastavili a tancovali Indiánský tanec pro sluníčko, aby vysvitlo. Slunce sice nevysvitlo, ale aspoň jsme se trošku zahřáli.
Vyjeli jsme dál, tam na nás čekaly peřejky, po pár kilometrech jsme se zastavili na svačinu. K jídlu jsme měli housky s mazacím sýrem a mandarinku, na posilnění jsme dostali čokoládu, a protože pár kousků zbylo, zahráli jsme si o ně. Nejdřív jsme měli oběhnout určitý strom, pak se co nejrychleji dotknout lodi... Dál jsme vyplouvali se Včelkou na testovačce, kterou jsme měly zamluvenou a všichni si na ní měli zkusit jet. Testovačka byla sice vratká, takže když jsme do ní nalejzaly, málem jsme se udělaly. Ale za to jela pekelně rychle.
Dál jsme míjeli další jez v Radobyčicích, který jsme všichni přenášeli kromě Míry, po dalších kilometrech byl další jez v Černicích. Nad tím jsme vyložili naše háčky a sjeli jenom kormidelníci, já jsem teda měla na mále, protože jsem se málem cvakla. Do Hradiště už nás nečekal žádný jez, všem začínala být zima a z našich tesáků se stávaly cvakačky na jízdenky. Když jsme v dáli zahlídly domy v Černicích, byl už to jenom kousek k Hradišti. A protože jsme byli promrzlý na kost, řeklo se, že se půjdeme ohřát a na čaj do hospody, jenomže ta byla zavřená. Tak jsme si zablbli na prolejzačkách a podívali se na jez, pod kterým se dělal válec jako hrom.
Pak už jsme se nalodili a vyrazili dál. Tam už nás nic zvláštního nečekalo, jenom u soutoku voda moc netekla, a tak jsme museli zabrat. Přejeli jsme Doudlevecký jez, zase po jednom, abychom zbytečně nenabírali vodu. Na klubovně se všichni rychle převlékli do suchého, a než přijel Kaštan a Méďa s auty, uklidili jsme lodě a vše sklidili do loděnice.

Fotogalerie

Zapsalal:

 
Rosňa
PSALI O NÁS:  
Vodácký magazín HYDRO - www.hydromagazin.cz
Otevírání řeky Úhlavy v Přešticích 28.3.2009
 

Plzeňský deník
- 30/03/2009, foto dne, galerie

Úhlava je odemčená, vodáci mohou vyrazit na http://plzensky.denik.cz